piątek, maj 24, 2024

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

 

W świecie motoryzacji kręcimy się głównie wokół nowinek technicznych – kiedyś telefon w samochodzie, później dotykowy ekran, cyfrowe liczniki, teraz nowy autopilot w Tesli. Nie wszyscy jednak ingerują w te, można powiedzieć, sprawy wielkiego świata. Właściwie można powiedzieć, że bardzo dużo ludzi nie ingeruje…

 

Odliczanie rozpoczęte: Czwartego maja rozpoczyna się 35. zlot nad jeziorem Wörthersee. Dziesiątki tysięcy fanów GTI w malowniczym Reifnitz na południowym brzegu jeziora Wörthersee będzie się bawić na gigantycznej imprezie z okazji 40. jubileuszu kultowego Golfa.Nissan Qashqai już trzeci rok z rzędu wygrał prestiżowy plebiscyt czasopisma „What Car?” w kategorii najlepszy mały SUV, pokonując aż 16 konkurentów.

Już pod koniec tego roku nowy model Astry pod marką Holden wyruszy na podbój Australii i Nowej Zelandii.

 

W drugiej połowie 2015 roku do salonów SEAT-a trafiłą odnowiona Ibiza z pakietem innowacyjnych rozwiązań. Nowy design, nowe silniki oraz nowa technologia – dzięki nim ten samochód wniesie nieznane dotąd możliwości do swojej klasy.

Prezentacja Audi Tradition na tegorocznej wystawie Techno Classica w Essen, koncentrowała się na rzadkich, historycznych modelach pojazdów.

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu SsangYong Motor Company zaprezentuje model koncepcyjny dużego SUV-a o nazwie LIV-2.

Renault poszerza swoją ofertę samochodów klasy wyższej o SUV-a przeznaczonego na rynki całego świata

 

Honda i Hitachi opracowują prototyp testera trzeźwości zainstalowanego przy inteligentnym kluczyku uruchamiającym samochód. Wynik testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu byłby dostępny w ciągu trzech sekund od pomiaru.

 

Kia Sportage najlepszym modelem 2016 według brytyjskiego magazynu Diesel Car

 

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Renault przedstawił Nowe Megane Grandtour w wersji GT.

 

Mahindra & Mahindra planuje podwoić sprzedaż samochodów SsangYonga do roku 2021.

 

W Hiszpanii, w głównej siedzibie SEAT-a spotkać można specjalistów, którzy badają wrażenia i odczucia Klientów. Miłośnicy motoryzacji podczas organizowanych przez ten zespół testów z zamkniętymi oczami dotykają różnych elementów auta. Dlaczego? Bo kierowcy najbardziej doceniają precyzyjne wykonania i widoczną dbałość o wszystkie szczegóły. SEAT również.

Od Czasu narodzin koncepcji kompaktowego minivana e Europie w 1996 r. trzy pokolenia Renault Scenic sprzedały się w liczbie prawie 5 milionów egzemplarzy. Obecnie Renault zaprezentowało nowy model Scenica.

Na 86. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie (3–13 marca 2016 r.) firma Opel zamierza zaprezentować przede wszystkim wiarę we własne możliwości, entuzjastyczne podejście do motoryzacji oraz wizję samochodu sportowego przyszłości.

-->